Elite Palace

Rruga Alajdin Frashëri, Tirana, Albania
0676050090 / 0676050091

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Guide

E vendosur në Tiranë, Elite Palace është 6.2 km nga Qendra e Tiranës. Ofron dhoma me hapsirë, arredim komode dhe moderne ku shijohet natyra e Malit të Dajtit, bukuria e Liqenit të Farkës. Në këtë Hotel ka një restorant me gatime tradicionale dhe europiane, recepsioni është 24 orësh, shërbim në dhomë dhe WiFi falas. Si dhe ka një Bar ku mund të shijoni pamjen e bukur te Tiranës nën shoqërinë e ndonje pije freskuese deri tek ato alkoolike.

Të gjitha dhomat kanë një banjo private.

Elite Palace shërben një mëngjes kontinental ose à la carte.

DHOMË LUKSOZE
Dhoma Deluxe është ndoshta një nga zgjidhjet e zakonshme për të përmbushur standardin tuaj bazë të akomodimit në Elite Palace. E dizajnuar thjesht për t’ju ofruar një përvojë rehati pasi dhoma përmban një ballkon privat me pamje nga qyteti ose kopshti.

SUITE RELAX
Pushimet relaksuese në Elite Palace kanë dhoma të gjera me një zonë ngjitur të shtrojë. Ato janë të mobiluara në mënyrë elegante dhe të pajisura me pajisje moderne për të siguruar një qëndrim të këndshëm.

SUITE JUNIOR
Për biznes ose kohë të lirë, me familjen ose vetë, dhomat e Junior Suite ju ofrojnë të gjitha komoditetet dhe lehtësitë që ju presin nga Elite Palace.

Në Restorantin tonë ushqimi i shëndetshëm dhe i shijshëm në Elite Palace Hotel, do të jetë një fokus kryesor i yni. Kështu, ne kemi ndërtuar një restorant modern, ku ushqimi përgatitet i freskët duke zgjedhur përbërës organikë dhe kuzhinierët tanë do të siguroheni që nuk e keni shijuar kurrë atë diku tjetër.

Ekziston edhe një tarracë ku mund të shijoni perëndimin e diellit me miqtë apo familjarët tuaj.

Sheshi Skënderbej është 7 km larg Elite Palace, ndërsa Sky Tower është 6 km larg. Aeroporti më i afërt është Nënë Tereza Ndërkombëtar i Tiranës, 23 km larg nga hoteli. Elite Palace siguron një transport deri në aeroporti për një tarifë ideale.

Adresa: Rruga Alajdin Frashëri, Tirana, Albania

Web   f   Insta                                                       Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Hotel Ferrari

Adrresa: Rruga Don Bosko, Tirana,Albania
Tel:+355 (0) 4 235 6402 / +35569 257 5172

Përshkrimi:

Kanalet tona:

Kategoria: Hotel

Hotel Ferrari në Tirana është një hotel luksoz me 4 yje që ndodhet në Shën Don Bosko, Tiranë, vetëm 1 kilometër nga qendra e Tiranës. Hoteli ofron dhoma luksoze, dhoma dyshe, dhoma teke, dhoma treshe, parkim falas, WiFi, Restorant dhe Bar.

Hotel përcakton prestigjin, traditën, mikpritjen dhe rehati në një atmosferë të relaksuar.

Hoteli ynë ndodhet në një pozicion strategjik. Vetëm 1 kilometër nga qendra e Tiranës, 10 kilometra nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, 27 kilometra nga porti i Durrësit dhe 30 kilometra nga qendra e Durrësit.

Hoteli ndodhet në një zonë të populluar dhe rreth hotelit janë shumë qendra tregtare dhe shumë lloje të ndryshme biznesesh.

Hoteli luksoz u hap në vitin 1998 për të shërbyer si një hotel për biznesin, pushimet, relaksin dhe organizimin e ngjarjeve të ndryshme familjare dhe afariste, duke u siguruar gjithmonë që klienti ynë të ketë një shërbim 4 yje nga një staf profesional.

Hotel Ferrari ofron vend për ngjarje të ndryshme si: martesa, angazhimi, ditëlindja, muzika e gjallë etj. Ky vend mund të strehojë rreth 200 ~ 250 vetë.

Salla e konferencave mund të strehojë rreth 300 persona.

Ne ofrojmë shërbim 24-orësh, ku hoteli ofrohet me recepsionistë, shërbim sigurie dhe kamera sigurie.

Parkimi është i garantuar dhe i lirë, i monitoruar me kamerat e sigurisë.

Të gjitha dhomat janë të pajisura me frigoriferë, LCD TV, tharëse flokësh, të udhëhequr, detergjentë të ndryshëm etj.

Shërbimet:

Vakte dhe ushqime te ofruara:

Fjetje dhe mengjes

Distancat nga:

Aeroporti: 20 km

Distance nga qendra: 1 km

Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

Bar brenda hotelit, Salle televizori, Restorant me tavolina ngrenie
Salle Dasmash për evente të ndryshme si: Martesa, Fejesa, Ditëlindje, etj. , Parking pa pagese, Wi-Fi falas, Sherbim 24 ore ne resepsion

Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

TV, Telefon, Kasaforte, Ajer I kondicionuar
Minibar, Tharese flokesh, Wi-Fi falas, Hekur per hekurosje       

Adresa: Don Bosko, Tirana, Albania

Web   f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

00:00-00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel Dilo

Adresa: Rruga Dritan Hoxha,nr.7 Tirana, Albania
Tel: +355 44500877 / +355 69 976 1775

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Dilo  Hotel  përmban WiFi falas në të gjithë ambientet dhe zones qe shtrihet hoetli ,  ofron strehim në Tiranë, 15  minuta large  nga sheshit qendrorë  Skenderbeu . Klientet   mund të gëzojnë një pije në bar hotel ose në tarracë që mbikëqyr malet dhe qytetin. Parkim falas private është në dispozicion të klientëve .

Çdo dhomë në këtë hotel është i pajisur me  ajër të kondicionuar dhe përmban një TV dhe një mini-bar. Disa dhoma kanë një zonë të shtrojë ose një ballkon ku ju mund të relaksoheni. Për komoditetin tuaj, ju do të gjeni pantofla dhe tualetin falas në banjo pajisur me një dush.

Hotel Dilo drejton një tavolinë para 24 orësh në pronë dhe ofron shërbimin e përditshëm të çupave, objektet afariste, si dhe shërbimet e portierëve. Shërbim lavanderi dhe hekurosje është në dispozicion në një shtesë.

Prona është rreth 20 minuta  nga Galeria Kombëtare e Arteve dhe rreth 18  minuta  nga Kulla Sky. Aeroporti më i afërt është Tirana Airport,30  minuta me makine  nga ambienti i hotelit  Shërbimi Shuttle mund të organizohet në një shtesë.

Çiftet në veçanti si lokacioni – ata e vlerësuan atë 8.5 për një udhëtim dy personash.

Ne flasim gjuhën tuaj!

Adresa: Rruga Dritan Hoxha,nr.7 Tirana, Albania

Web   f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

24/7

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel Villa 22

Naim Frasheri, Tirane, Albania 1001
042260002

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Hotel Villa 22 është ndërtuar që nga viti 1930 dhe ka shërbyer si një shtëpi banimi për familjet shqiptare. Që nga 1 nëntori 2017 funksionon si një hotel 3 yje i vendosur shumë afër qendrës së Tiranës, vetëm 7 minuta larg saj. Ky hotel ofron një mjedis privat dhe publik, ngjitur me ‘Bar Villa 22’. Një mjedis miqësor, me një shërbim të mirë, duke lejuar një kohë të këndshme për të kaluar ndërsa keni një pije në kompaninë tuaj.

Hotel Villa 22 ka një kapacitet prej 10 dhomash në veçanti: 1 Quad, 1 Triple, 2 Twin, 6 Double. Ku secili prej tyre mund të kthehet në shtratin e vetëm pasi ata mund të bëhen dyfish. Ky hotel ofron një shërbim të garantuar, ju bën të ndiheni rehat, të qetë si në shtëpinë tuaj dhe e gjithë kjo me çmime fantastike për klientët. Dhomat e Hotel Villa 22 janë të mobiluara tastefully, me një imazh të pastër për t’ju dhënë paqe dhe rehati. Dhomat janë të pajisura me ajer te kondicionuar, televizor, banjo private, frigorifer dhe çdo gjë tjetër që mundëson qëndrimin më të mirë të klientit. Shkalla e dhomës përfshin: Taksën e Qytetit, Free Wi-Fi, Parking dhe Mëngjesi i cili ndryshon sipas preferencës së klientit. Çdo klient është i mirëpritur me pije të mirëpritur. Mëngjesi ofrohet në anën bufe, por shërbehet gjithashtu në shërbimin në dhomë. Hotel Villa 22 është vlerësuar nga klientët tanë 9.3 Rezultati në Booking.com. Ky vlerësim na lejon të themi se Hotel Villa 2 është zgjedhja e duhur për këdo që dëshiron të vizitojë Tiranën dhe për këdo që dëshiron një vend të qetë dhe të rehatshëm, por me një çmim shumë të volitshëm.

Hotel Villa 22 ju mirëpret. Ne flasim gjuhën tuaj dhe ne jemi në shërbimin tuaj.

Adress: Naim Frasheri, Tirane, Albania 1001

Web   f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

Check-in From 12:00 AM - Check-out Until 11:00 AM

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel “Relax”

Rr. "Lord Bajroni" Nr.1  Kryqezimi i Spitalit Ushtarak ,Tirane  Albania
068 90 42 060

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Sapo rinovuar Hotel Relax është një dritare për të më dinamike pjesë e Tiranës. Kjo është ku energjia e jetës urbane, plotëson vetëm 4 minuta me makinë nga qendra e kryeqytetit. Ne jemi të përshtatshme të vendosura në vetmja rrugë që lidh Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës me qytetin. Në qendër të qytetit të Tiranës dhe atraksionet kryesore dhe bizneset.

Moto: “Ju garantojme se nese vini nje here do riktheheni perseri !!”

Adersa:Rr. Lord Bajron Nr. 1, Kryqëzimi Kryesor Laprakë – Tiranë Albania

Orari:

Open : 07:00-00;00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel “Viol”

Rruga "Dob Bosko" (prane Spitali Ushtarak, ne krahe te Gjykates Administrative) Tirana, Albania
069 98 55055 / 044 41 51 61

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Category: Hotel

I krijuar për të arritur ekselencën  Hotel “Viol” , hotel luksoz është i pozicionuar  në një vend perfekt pranë qendrës së qytetit, prane Spitalit Ushtarak  dhe afër Gjykates Se APELIT .

Përveç vendndodhjes së shkëlyqer, në zemër të jetës kulturore, sociale dhe të biznesit të qytetit, “Viol”    ka detaje arkitekturore unike për të dhënë ndjesinë e përjetimit të një akomodimi të paharrueshëm.

 

Hoteli përmban  dhoma të arreduara në mënyrë moderne me mobilje druri të cilësisë së mirë, duke ofruar intimitet përveç luksit dhe shume elegancë.

Ne krenohemi me stafin tonë, një kombinim njerëzish entuziastë dhe profesionistë.

Sepse kënaqesia e mysafirëve tanë varet nga përpjekjet, dashuria dhe fuqia e punës së  bashkuar të ekipit tonë.

Ndaj  Hotel “Viol”  eshte nje prej hoteleve me te mira ne Tirane per qendrimin sa me te rehatshem te secilit prej klienteve tane .

JENI TE MIRPRITUR!!!

Per rezervime …….

NA KONTAKTONI !!

Adresa: Rruga “Dob Bosko” (prane Spitali Ushtarak, ne krahe te Gjykates Administrative) Tirana, Albania

f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

Open :00:00-00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel Akropoli

Rruga Ali Bakiu, prane ish-Doganes Tirane
0682034202, 042410414

Përshkrimi:

Our Channels:

   

Category: Hotel

Për ne, klientët janë më të rëndësishmit dhe puna jonë matet me kënaqësinë tuaj. Pushimi dhe qetësia do të gjenden në kopshtin tonë, që ju ofron një pamje jeshile relaksuese. Nuk ka mungesë të shërbimeve të ofruara nga bar dhe restorant, me menunë e tyre të përditshme, e cila është ndërtuar sipas shijes tuaj.

Hoteli ynë ofron, ndër të tjera, hapësirën e parkimit, e cila është në dispozicion të klientit dhe pa dyshim, ato më të rëndësishme, rehati dhe relaksim që krijoni dhomat e gjumit, të cilat janë bërë nga dhoma të ndryshme, me kushte optimale dhe me çmime konkuruese.

Adresa: Rruga Ali Bakiu, prane ish-Doganes, Tirane

Web   f   Insta                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:

Drino Hotel

Rruga Mustafa Lleshi, afer deges se thesarit
069 27 51 879, 042232615

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Drino Hotel në zemër të Tiranës ofron strehim të rehatshëm dhe çmime të arsyeshme duke përfshirë mëngjesin në hotel. Hotel Drino është 50 metra nga Kryeministria, 50 metra nga Parlamenti, 70 metra nga sheshi Skënderbej. Për më shumë klikoni në butonin për të parë faqen facebook!

Adress: Rruga Mustafa Lleshi, afer deges se thesarit.

f                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Freddy’s Hotel

Rruga Bardhok Biba, 75, Tiranë
069 23 17 931

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Vetëm 2 minuta më këmbë nga qendra e qytetit, Hotel Freddy ofron rehati dhe mikpritje të shqiptarëve. Qëllimi ynë kryesor është që të gjithë këtu të ndjehen të veçantë duke trajtuar çdo mysafir këtu në një mënyrë të veçantë. Ka 16 dhoma të ndryshme, secili i dizajnuar për të përmbushur nevojat specifike të mysafirëve tanë dhe do ta bëjë Hotelin Freddy si shtëpinë tuaj për aq kohë sa vendosni të qëndroni.
Adress: Rruga Bardhok Biba, 75, Tiranë

Web   f Insta                                                        Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel “Ikea”

Rruga Rexhep Hamit Demi, Tiranë

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Category: Hotel

Hotel Ikea ofron një bar dhe një restorant qe shërben kuzhina shqiptare, dhoma me ajër të kondicionuar, Wi-Fi dhe TV satelitor. Ofron edhe nje parkim privat falas. Është rreth 15-minuta në këmbë nga qendra e Tiranës. Çdo dhomë ka një tavolinë dhe një kasaforte, banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Hoteli ofron shërbimin në dhomë, lavanderi dhe shërbimin e hekurosjes.Zona e Bllok-ut me bare, resorante dhe klubet e nates eshte rreth 2 km larg. Aeroporti Nënë Tereza është vetëm 20 minuta nga Hotel Ikea.

Web   f   Insta                                                                 Rezervo

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,