Klinike Dentare Dr.Anduela Çurmaku

Rruga Ali Shefqeti, Tirana, Albania
+355  69 375 5065

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Klinike Dentare

Dëshironi dhëmbë të fortë dhe të bardhë? Zgjidhni profesionalitetin e mjekëve tek Klinike Dentare Dr.Anduela Çurmaku!
Sherbime qe ofrohen nga Klinika Dentare:
Ndërhyrje estetike dentare janë të këshillueshme në disa raste si: në rastet kur dhëmbët fërkohen shumë me njëri-tjetrin, kur ka abrazione gjatë përdorimit jo korrekt të furçës së dhëmbëve ose pastës së dhëmbëve sidomos në rastet kur ka erozione kimike që janë të lidhura me çrregullimet ushqimore, kur konsumohen shumë ushqime ose pije me acid dhe shumë raste të tjera. Në këto raste shihet një humbje e konsiderueshme e substancës dentare që tashmë është e mundur të rivendoset falë teknikave të reja minimalisht invazive.
Terapi: Kariesi dentar eshte nje semundje e cila ne ditet e sotme ze nje perqindje te madhe ne popullate.Trajtimi I dhembeve te kariuar duhet bere ne kohe edhe pse shpeshhere keta dhembe jane asimptomatik(nuk I shkaktojne dhimbje pacientit). Trajtimi i dhembeve te kariuar konsiston ne disa etapa pune : Fillimisht behet anestezia lokale per dhembin qe do te trajtohet. Pastrimin e mases karioze. Pregatitjen e kavitetit. Vendosja e shtreses izoluese (nese eshte e nevojshme). Mbushja e kavitetit me materialet perkatese si kompozite, amalgam, glasjonomer etj. Sot preferohet me teper mbushja me Kompozite. Kompozitet jane materiale me baze rezine,me ngjyra si e dhembit qe forcohen me ndihmen e drites halogjene.
Trajtimi ortodontik mund të përqëndrohet vetëm në zhvendosjen e dhëmbëve ose të merret me kontrollin dhe modifikimin e rritjes së fytyrës.
Ortopedia është specialiteti dentar që përqëndrohet në protezat dentare. Proteza dentare është nje proteze intraorale (brenda gojes) e cila përdoret për të restauruar (rindërtuar) defekte intraorale të tilla si dhëmbe të humbur totalisht ose pjesërisht.
• Kirurgjia orale është ajo degë e stomatologjisë, që merret me ndërhyrjet kirurgjikale në kavitetin oral. Për fat të keq, kur një dhëmb është e pamundur që të ruhet për shkak se mund të jetë shumë i dëmtuar dhe mbushja është ë pamundur, është e detyruar heqja e tij
Zbardhim Profesional: Të fokusuar tek bardhësia ekstreme, ”buzëqeshjet skenike” tundojnë jo pak pacientë drejt ndërhyrjeve të tilla, herë herë ndoshta dhe të pa nevojshme. E meqenëse ngjyra e dhëmbëve i atribuohet pjesërisht gjenetikës, higjiena dhe përkujdesja luajnë gjithashtu një rol të veçantë.
Stafi ynë do t’ju mirëpresë duke ofruar atë që është më e mirë për Ju!

Adresa: Rruga Ali Shefqeti, Tirana, Albania

f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

09:00 - 19:00

Informacion shtesë:

Join Dent

Adresa:Rruga Bedri Karapici Kompleksi Golden Park ,Tirane
+355694700494

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinike Dentare

Nje pershkrim rreth biznesit Join Dent:

Prej disa vitesh sjell me profezionalizem dhe cilesi te larte sherbimet dentare per te arritur qetesine dhe estetiken ne dhembet tuaj.

Kush nuk dëshiron një buzëqeshje të bukur?

Paraqitja e dhëmbëve dhe buzëqeshja, janë thelbësore qe te ndihemi mire. Te gjithë jemi gati per pak ndihme nga dentisti për të marrë atë buzëqeshje të përsosur.

Nje nga alternativat qe na ofrohet sot eshte invizalain ( eshte I levizshem, transparent dhe I padukshem

Prioritet në sherbime është jo vetëm kënaqësia e pacientit por edhe siguria e tij.

Për këtë kalohen në një proces sterilizimi të gjitha paisjet dentare duke filluar që nga poltroni dhe cdo mjet dentar që ka kontakt me pacientin. Klinika kalon në një proces sterilizimi gjeneral në periudhat 6 mujore.

Kjo siguron asgjesimin e cdo mikroorganizmi të dëmshem. Siguria e pacientit është e sigurtë në klinikat tona. Lëndët e para ne klinikat tona janë pjesë e standartit të sherbimit tonë. Jo vetem estetika por edhe cilësia, janë të rëndësishme për një punë të standarteve të larta.

Sherbimet qe ofrojme:

  • Egzaminim i plote diagnostikues ,
  • Stomatologji estetike pedodonti
  • Kirurgji orale

Heqja e dhëmbëve, rrënjëve të mbetura, dhëmballëve të pjekurisë, dhëmbëve të konsumuar, heqja e dhëmbëve për te mundësuar drejtimin me aparate, vendosjen e protezave etj, është një nga ndërhyrjet më rutinë  protetike

  • Stomatologji konsrvative  dhe edodonti

Mbushje e thjeshte dhe me heqje nervi.  Metoda më e re dhe bashkëkohore për dizenjimin e dhëmbëve.

  • Ortodonci , implantologji

Metoda e mbjelljes se dhembeve.

Çdo pacient mund te na kontaktoje përmes kontakteve telefonike, faqes së internetit, instagramit, facebook, etj.

Adresa:Rruga Bedri Karapici Kompleksi Golden Park ,Tirane

f   Insta                                                                        Rezervo

 

Orari:

09:20 dhe Shtune 09:14

Informacion shtesë:

QENDRA E ARDHMJA JONE

Rruga Xhanfize Keko, ish Profarma, prane Conad, Tiranë, Albania
069 478 8980

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Qender Kursesh

Te arrish synimet eshte qellimi kryesor i cdo individi.Ne jemi ketu per t’ju ndihmuar pikerisht per te arritur synimet . Studiojme nje gjuhe te huaj per komunikim,per mbrojtjen e provimeve nderkombetare ,per studime jashte Shqiperise ,Summer course ,bashkim familje etj.
Te mesuarit nuk ka moshe ,mjaft te keni deshire e te studioni fort ,te keni vullnet .
Mos nguroni te beheni pjese e jona ,mbi 20.000 studente na kane besuar qe nga viti 2005
Jepini vetes nje mundesi
GJUHE E HUAJ -STUDIME ONLINE MBA – STUDIM JASHTE SHQIPERISE-APLIKIM-IELTS-TOEFL-APTIS-CAE -FCE-DAF-DELF-CELI
KURSE GJUHESH
ANGLISHT -ITALISHT-GJERMANISHT-FRENGJISHT-SPANJISHT
PERGATITJE TOEFL-IELTS-TOEIC-APTIS-DAF-DALF-CELI
STUDIME JASHTE VENDIT DHE SUMMER COURSES-APLIKIM PER VISA
STUDIME ONLINE PER MBA
CERTIFIKIM ONLINE DBA
PUNESIM AUPAIR NE GJERMANI

Adresa: Rruga Xhanfize Keko, ish Profarma, prane Conad, Tiranë, Albania

f   Insta                                                                        Rezervo

Orari:

8:00-20:00

Informacion shtesë:

Lunxhëria

Rruga Kongresi i Manastirit, Pallati 490/20, Apartamenti 6, Tirana, Albania
0697637066/0693590672

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Fabrika

Trahana Lunxhëria është punishtja e prodhimit të trahanasë artizanale Lunxhëria.Produktet e tjera që përpunohen aty janë:mielli i orizit,sheqeri pluhur dhe niseshteja.Risi në punishte është prodhimi dhe tregëtimi i rosnicave artizanale.Biznesi i prodhimit të trahanasë i ka fillesat e tij rreth viteve 1995-1996.Suksesi i jetgjatësisë në treg është cilësia e garantuar në vazhdueshmëri.

Adresa: Rruga Kongresi i Manastirit, Pallati 490/20, Apartamenti 6, Tirana, Albania

Web   f                                                                        Rezervo

Orari:

07:00 - 16:00

Informacion shtesë:

ALB-ERALDO sh.p.k

RR "7 MARSI " Pran mbikalimit "MEGA OUTLET" Tirane ALBANIA
0692092566, 0696066091

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Fabrika

ALB-ERALDO SHPK , OPERON PREJ ME shume se 10 vjetesh ne tregun e perpunimit , tregetimit dhe montimin e lendes se drurit.

E gjithe lenda e pare importohet nga AUSTRIA, SUEDIA, SLLOVENIA, GREQIA , AFRIKA DHE BOSNJA

Te gjitha llojet e produkteve te drurit si traret lamelare, binaret suedez, dururet e profilit , , boje ,dhe akesore i gjeni tek ne dhe te gjitha te certifikuara.

Tek ne ju gjeni lenden e duhur dhe brigaden e duhur per te ndertuar nje verande , nje cati te padukshme , ose te dukshme , nje shtepi druri dhe lokal druri , etj

ALB-ERALDO ka dy filalet e veta qe operon ne Tirane.

Adersa:RR “7 MARSI ” Prane mbikalimit “MEGA OUTLET” Tirane ALBANIA

Web   f   Insta                                                                        Rezervo

Orari:

07:00 - 17:00

Informacion shtesë:

Barber Shop Xhevi

Tirane, Kashar, Lagje 'Astir', rruga 'Aleksandri i Madh' pallati 'Fildish'
069 75 09 444

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Dyqan Berber

Në një sallon ku jan berber profisioniste , Shërbimet që ofrojmë:

Një prerje precize që përfshin:
-Boje 
-Prerje
-Krehje
-Stilime  
larje me shampon gjallëruese
,
stil profesional, peshqir të nxehtë, dhe një fund për rroje, trajtime te tjera per fytyren:

-Sherbime Estetike
-Masazhe Maske  Fytyre, etj.. 11 Vjet eksperience ,na ka bërë ti njohim mirë të gjitha trajnimet.
Adresa: Tirane, Kashar, Lagje ‘Astir’, rruga ‘Aleksandri i Madh’ pallati ‘Fildish’

Insta                                                                        Rezervo

Informacion shtesë:

Cotex Textile SHPK

Rruga ura e Limufit, lagja Gjokaj, Kashar
00355 69 28 50 291

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Fabrika

Kompania Tekstile Ndërkombëtare Turke me 3 degë në Shqipëri “Tiranë, Gjirokastër, Fier” ushtron aktivitetin në fushën e rrobaqepsisë për brende të ndryshme Gjermane, Angleze, Amerikane. Cotex Textile është gjithmonë në gjetje dhe në kërkim te një stafi të kualifikuar si dhe personave që dëshirojnë të përfitojnë profesion të ri. Ofrojmë kushte të mira pune. Abmient të rehatshëm dhe paga konkuruese në treg.

Adresa: Rruga ura e Limufit, lagja Gjokaj, Kashar

f Insta                                                                        Rezervo

Informacion shtesë:

STAR GYM ALBANIA

Rr. "Tom Plezha" Astiri, , Pallati Klensi SH.P.K Tirane Albania
069 84 44 770

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Palester

Star Gym ndodhet ne qender te kombinatit.Eshte nje nga palestrat me profesionale ne vend e pajisur me te gjitha pajisjet technogym,marke lider ne bote.Stafi perbehet nga 5 instsruktor nje nga te cilet Dorjan fataj disa here kampjon shqiperie ,dhe emri me i njohur ne shqiperi i bodybuilding dhe fitnesit.

Nje nga dietologet me te miret qe do ju ndihmoj te arrini qellimet e juaja per te patur nje trup te tonifikuar dhe me muskuj.Zysha e zumbes Ida balerin profesioniste drejton zumben dhe aerobin. Siperfaqja rreth 1000 metra katror ,kushtet bashkehore dhe stafi me profesionist ne vend jan ne dispozicionin tuaj .

Adresa: Rr. “Tom Plezha” Astiri, , Pallati Klensi SH.P.K Tirane Albania

f   Insta                                                                        Rezervo

Orari:

Hours 9:00.PD - 11:00.MD

Informacion shtesë:

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Fabrika

Eshte nje nga fabrikat me cilesore ne Shqiperi ku produkti kryesor eshte polesteroli , ajo prdhohet me dimisone dhe me forma te ndryshme , per izolime , fasada dekorime e shume lloje te dnryshme

 

Adresa: Fabrika 1′ e Polisterolit Izoterm, Tiranë – Durrës km4, Zyrat Qëndrore (Head office)

Web                                                               Booking

Informacion shtesë:

Kategoria:

Fabrika e Vajit te Ullirit Xhezo & Besnik Lami

Peze Helmes, Tirane Albania, Albania
00355 68 408 7680

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Fabrika

Fabrika e Vajit te Ullirit Xhezo & Besnik Lami , prodhon nje vaj cilesore 100% te ullirit teknologjia e saj qe ka standartet me te mira europiane e ben te tille presimin e frutit te ullirite qe te dale nje vaj i mire , mjafton te lexoni ne etiketat dhe te provoni vajin e fabrikes tone dhe do shihni me te vertet cilesi.

Ne fabriken tone prodhohet vetem vaj extra i virgjer.

 

Adresa: Peze Helmes, Tirana, Albania 1027

 

 

f                                                          Rezervo

Orari:

Open 7AM-10PM

Informacion shtesë:

Kategoria: