Klinike Dentare Dr.Anduela Çurmaku

Rruga Ali Shefqeti, Tirana, Albania
+355  69 375 5065

Përshkrimi:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Klinike Dentare

Dëshironi dhëmbë të fortë dhe të bardhë? Zgjidhni profesionalitetin e mjekëve tek Klinike Dentare Dr.Anduela Çurmaku!
Sherbime qe ofrohen nga Klinika Dentare:
Ndërhyrje estetike dentare janë të këshillueshme në disa raste si: në rastet kur dhëmbët fërkohen shumë me njëri-tjetrin, kur ka abrazione gjatë përdorimit jo korrekt të furçës së dhëmbëve ose pastës së dhëmbëve sidomos në rastet kur ka erozione kimike që janë të lidhura me çrregullimet ushqimore, kur konsumohen shumë ushqime ose pije me acid dhe shumë raste të tjera. Në këto raste shihet një humbje e konsiderueshme e substancës dentare që tashmë është e mundur të rivendoset falë teknikave të reja minimalisht invazive.
Terapi: Kariesi dentar eshte nje semundje e cila ne ditet e sotme ze nje perqindje te madhe ne popullate.Trajtimi I dhembeve te kariuar duhet bere ne kohe edhe pse shpeshhere keta dhembe jane asimptomatik(nuk I shkaktojne dhimbje pacientit). Trajtimi i dhembeve te kariuar konsiston ne disa etapa pune : Fillimisht behet anestezia lokale per dhembin qe do te trajtohet. Pastrimin e mases karioze. Pregatitjen e kavitetit. Vendosja e shtreses izoluese (nese eshte e nevojshme). Mbushja e kavitetit me materialet perkatese si kompozite, amalgam, glasjonomer etj. Sot preferohet me teper mbushja me Kompozite. Kompozitet jane materiale me baze rezine,me ngjyra si e dhembit qe forcohen me ndihmen e drites halogjene.
Trajtimi ortodontik mund të përqëndrohet vetëm në zhvendosjen e dhëmbëve ose të merret me kontrollin dhe modifikimin e rritjes së fytyrës.
Ortopedia është specialiteti dentar që përqëndrohet në protezat dentare. Proteza dentare është nje proteze intraorale (brenda gojes) e cila përdoret për të restauruar (rindërtuar) defekte intraorale të tilla si dhëmbe të humbur totalisht ose pjesërisht.
• Kirurgjia orale është ajo degë e stomatologjisë, që merret me ndërhyrjet kirurgjikale në kavitetin oral. Për fat të keq, kur një dhëmb është e pamundur që të ruhet për shkak se mund të jetë shumë i dëmtuar dhe mbushja është ë pamundur, është e detyruar heqja e tij
Zbardhim Profesional: Të fokusuar tek bardhësia ekstreme, ”buzëqeshjet skenike” tundojnë jo pak pacientë drejt ndërhyrjeve të tilla, herë herë ndoshta dhe të pa nevojshme. E meqenëse ngjyra e dhëmbëve i atribuohet pjesërisht gjenetikës, higjiena dhe përkujdesja luajnë gjithashtu një rol të veçantë.
Stafi ynë do t’ju mirëpresë duke ofruar atë që është më e mirë për Ju!

Adresa: Rruga Ali Shefqeti, Tirana, Albania

f   Insta                                                        Rezervo

Orari:

09:00 - 19:00

Informacion shtesë:

Join Dent

Adresa:Rruga Bedri Karapici Kompleksi Golden Park ,Tirane
+355694700494

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinike Dentare

Nje pershkrim rreth biznesit Join Dent:

Prej disa vitesh sjell me profezionalizem dhe cilesi te larte sherbimet dentare per te arritur qetesine dhe estetiken ne dhembet tuaj.

Kush nuk dëshiron një buzëqeshje të bukur?

Paraqitja e dhëmbëve dhe buzëqeshja, janë thelbësore qe te ndihemi mire. Te gjithë jemi gati per pak ndihme nga dentisti për të marrë atë buzëqeshje të përsosur.

Nje nga alternativat qe na ofrohet sot eshte invizalain ( eshte I levizshem, transparent dhe I padukshem

Prioritet në sherbime është jo vetëm kënaqësia e pacientit por edhe siguria e tij.

Për këtë kalohen në një proces sterilizimi të gjitha paisjet dentare duke filluar që nga poltroni dhe cdo mjet dentar që ka kontakt me pacientin. Klinika kalon në një proces sterilizimi gjeneral në periudhat 6 mujore.

Kjo siguron asgjesimin e cdo mikroorganizmi të dëmshem. Siguria e pacientit është e sigurtë në klinikat tona. Lëndët e para ne klinikat tona janë pjesë e standartit të sherbimit tonë. Jo vetem estetika por edhe cilësia, janë të rëndësishme për një punë të standarteve të larta.

Sherbimet qe ofrojme:

  • Egzaminim i plote diagnostikues ,
  • Stomatologji estetike pedodonti
  • Kirurgji orale

Heqja e dhëmbëve, rrënjëve të mbetura, dhëmballëve të pjekurisë, dhëmbëve të konsumuar, heqja e dhëmbëve për te mundësuar drejtimin me aparate, vendosjen e protezave etj, është një nga ndërhyrjet më rutinë  protetike

  • Stomatologji konsrvative  dhe edodonti

Mbushje e thjeshte dhe me heqje nervi.  Metoda më e re dhe bashkëkohore për dizenjimin e dhëmbëve.

  • Ortodonci , implantologji

Metoda e mbjelljes se dhembeve.

Çdo pacient mund te na kontaktoje përmes kontakteve telefonike, faqes së internetit, instagramit, facebook, etj.

Adresa:Rruga Bedri Karapici Kompleksi Golden Park ,Tirane

f   Insta                                                                        Rezervo

 

Orari:

09:20 dhe Shtune 09:14

Informacion shtesë:

STAR GYM ALBANIA

Rr. "Tom Plezha" Astiri, , Pallati Klensi SH.P.K Tirane Albania
069 84 44 770

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Palester

Star Gym ndodhet ne qender te kombinatit.Eshte nje nga palestrat me profesionale ne vend e pajisur me te gjitha pajisjet technogym,marke lider ne bote.Stafi perbehet nga 5 instsruktor nje nga te cilet Dorjan fataj disa here kampjon shqiperie ,dhe emri me i njohur ne shqiperi i bodybuilding dhe fitnesit.

Nje nga dietologet me te miret qe do ju ndihmoj te arrini qellimet e juaja per te patur nje trup te tonifikuar dhe me muskuj.Zysha e zumbes Ida balerin profesioniste drejton zumben dhe aerobin. Siperfaqja rreth 1000 metra katror ,kushtet bashkehore dhe stafi me profesionist ne vend jan ne dispozicionin tuaj .

Adresa: Rr. “Tom Plezha” Astiri, , Pallati Klensi SH.P.K Tirane Albania

f   Insta                                                                        Rezervo

Orari:

Hours 9:00.PD - 11:00.MD

Informacion shtesë:

Klinika Dentare “Kissdent”

Rr. "Dervish Hima" Ambasador 3, Kati i 3, Ap, 19., Tiranë, Albania
00355 69 206 2408

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinike Dentare

Klinika Dentare “Kissdent”

Jemi te sigurt se me bashkepunimin tone te perbashket, buzeqeshja Juaj do te jete natyrale dhe e bukur.

Ne ofrojme sherbim komplet profesional ne cdo fushe te stomatologjise dhe higjenes dentare.

Fale organizimit shume te mire te punes tone, ne veprojme jo vetem tek pacienti por edhe me model studimi, qe do te thote se te pacientet qe do te vendosin dhembe (pra kur mungojne dy ose me shume dhembe, varet ne varesi te diagnozes dhe llojit te punimit) ne i marrim pacientit nje mase ne gojen e tij, ne menyre te tille qe te mund ta studiojme dhe te jemi shume me te sakte dhe te qarte se cfare pune do t’i kryhet pacientit.

Pasi kemi nxjerre konkluzion, pra e kemi studiuar modelin e mases qe kemi marre, ne sqarojme edhe pacientin.

P.sh. …..ne gojen Tuaj mund te kryhen disa lloje punimesh.

Per cdo lloj punimi ne gojen Tuaj, ne ju sqarojme ne detaj, si per anen funksionale, estetike, morfologjike gjithashtu dhe koston.

Pra, duke ju sqaruar per te gjitha llojet e puneve qe behen ne gojen Tuaj (kjo eshte specifike, sic eshte edhe diagnoza), atehere jeni Ju ata qe vendosni se cfare lloj punimi do te zgjidhni. Dhe ne baze te zgjedhjes Tuaj ne procedojme per te dhene maksimumin e atij punimi, qe vete Ju e keni zgjedhur. Sigurisht, ne ju japim dhe sygjerimin tone, por ne fund jeni Ju qe vendosni.

Adresa: Dervish Hima, rezidenca Ambasdor 3, ish Tv Klani, Tirana, Albania

 

Web   f                                                                           Booking

Informacion shtesë:

Klinika Gjinekologjike “Bylykbashi”

Rr. "Mine Peza" Tirana, Albania
+355 68 90 96 717

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinike Mjekësore

 

T.O.R.C.H

Kjo fjale e perbere perfshin ekzaminimin per indentifikimin e Toxoplasmose-O(te ndryshme)-Rubeola-Citomegalovirus-Herpes Virus.Testi diagnostikon pranine e antikorpeve,te prodhuara nga sistemi imunitar i nenes,kur ai bie ne kontakt me keto mikroorganizma,qe provokojne nje semundje te caktuar.Keto lloj mikroorganizmash kane nje ndikim mbi femijen ne miter.Kompleksi T.O.R.C.H rekomandohet per te gjitha grate shtatezane,dhe realizohet me marjen e nje sasie te vogel gjaku nga krahu.

Toxoplazmosa shkakton potencialisht dem tek femija ne se ajo takohet ne fillim te shtatezanise.Demtimet me te shpeshta jane lezionet cerebrale.

O(te tjerat si Epatiti B dhe C, AIDS) jane te rendesishme te njihen ne momentin e lindjes sepse kalojne nga nena tek femija nepermjet shkembimit te gjakut.

Rosolia(rubeola)eshte semundje infektive qe merret zakonisht ne femijeri.Rreziku i kontaminimt  me i madh eshte ne 3-6 javet e para te shtatezanise dhe zbret ne javet e 13-18.Demet me te medha tek femija jane ato te syrit,sistemit nervor dhe keqformime te zemres.

Citomegalovirusi eshte pergjegjes per vonese te zhillimit mendor,shurdhim.

Herpesi genital kalon nga nena tek femija gjate lindjes ne ato raste kur nena paraqet simptoma ne evoluim.

 

INFERTILITETI I CIFTIT

Me infertilitet te ciftit kuptohet mosarritja e shtatezanise nga ana e ciftit pas 12 muajsh raportesh te rregullta seksuale. Shkaqet mund te jene me aresye femerore, mashkullore ose te te dy partnereve.

 

Orari i klinikës:
e Henë – e Premte: 09:00 – 12:30 dhe 16:00 – 20:00
e Shtunë: 8:00 – 13:00
e Diela: Pushim

 

Adresa: Rruga Mine Peza, Pallati 256/3/3  Tirane. Albania (Perballe Politeknikumit Harry Fultz)

Web   f                                                                        Booking

 

Informacion shtesë:

Klinika Mjekesore “Glob”

Rr. "Dritan Hoxha", Tiranë, Albania
00355 4 241 4646

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinika Mjekesore

Tani ne kliniken tone do te gjeni sherbimin e Gjenetikes dhe analiza te ADN-se. Me disa analiza specifike Mjeke Shkencetare Gjenetiste Amisa Mukaj MSc, jep zgjidhje per anomalite e mundshme prenatale

Mjekja me pervoje Obsteder Gjinekologe Dr.Hysnie Aliko, ne bashkepunim me kliniken GENESIS ne Rome sjell pervojen dhepraktikat me bashkekohore te trajtimit te infertilitetit ne cifte.

Klinika jone eshte perzgjedhur nga Ambasada Amerikane ne Tirane per te kryer kontrollin shendetsor dhe egzaminimet rutine per aplikantet emigrante ne USA.

 

Adress: Rruga Dritan Hoxha, Pallatet Hawai, Kulla II, Laprake, Tirane

Web   f                                                                      Rezervo

Orari:

Open 8:30AM-5PM

Informacion shtesë:

Klinika Mjekesore Nuova

Rr.Dibres, Kompleksi "Tower Bridge" - prane Komisariatit Nr.4, Tiranë 1005, Albania
00355 69 209 5794

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Klinika Mjekesore

Klinika Mjekesore Nuova eshte nje klinike multidisiplinare e themeluar si rezultat i nje bashkepunimi italo-shqiptar, ne vitin 2015. Klinika ofron sherbime te shumta diagnostike permes mjekeve te kualifikuar dhe aparaturave moderne.

 

f   Insta                                                                        Booking

Orari:

Open 8AM-9PM

Informacion shtesë: