Elite Palace

Rruga Alajdin Frashëri, Tirana, Albania
0676050090 / 0676050091

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Guide

E vendosur në Tiranë, Elite Palace është 6.2 km nga Qendra e Tiranës. Ofron dhoma me hapsirë, arredim komode dhe moderne ku shijohet natyra e Malit të Dajtit, bukuria e Liqenit të Farkës. Në këtë Hotel ka një restorant me gatime tradicionale dhe europiane, recepsioni është 24 orësh, shërbim në dhomë dhe WiFi falas. Si dhe ka një Bar ku mund të shijoni pamjen e bukur te Tiranës nën shoqërinë e ndonje pije freskuese deri tek ato alkoolike.

Të gjitha dhomat kanë një banjo private.

Elite Palace shërben një mëngjes kontinental ose à la carte.

DHOMË LUKSOZE
Dhoma Deluxe është ndoshta një nga zgjidhjet e zakonshme për të përmbushur standardin tuaj bazë të akomodimit në Elite Palace. E dizajnuar thjesht për t’ju ofruar një përvojë rehati pasi dhoma përmban një ballkon privat me pamje nga qyteti ose kopshti.

SUITE RELAX
Pushimet relaksuese në Elite Palace kanë dhoma të gjera me një zonë ngjitur të shtrojë. Ato janë të mobiluara në mënyrë elegante dhe të pajisura me pajisje moderne për të siguruar një qëndrim të këndshëm.

SUITE JUNIOR
Për biznes ose kohë të lirë, me familjen ose vetë, dhomat e Junior Suite ju ofrojnë të gjitha komoditetet dhe lehtësitë që ju presin nga Elite Palace.

Në Restorantin tonë ushqimi i shëndetshëm dhe i shijshëm në Elite Palace Hotel, do të jetë një fokus kryesor i yni. Kështu, ne kemi ndërtuar një restorant modern, ku ushqimi përgatitet i freskët duke zgjedhur përbërës organikë dhe kuzhinierët tanë do të siguroheni që nuk e keni shijuar kurrë atë diku tjetër.

Ekziston edhe një tarracë ku mund të shijoni perëndimin e diellit me miqtë apo familjarët tuaj.

Sheshi Skënderbej është 7 km larg Elite Palace, ndërsa Sky Tower është 6 km larg. Aeroporti më i afërt është Nënë Tereza Ndërkombëtar i Tiranës, 23 km larg nga hoteli. Elite Palace siguron një transport deri në aeroporti për një tarifë ideale.

Adresa: Rruga Alajdin Frashëri, Tirana, Albania

Web   f   Insta                                                       Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Bujtina Mera

Rruga e Petreles, Tiranë, Albania
0695540791

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Restorant

Është puna jonë ajo qe çdo ditë na jep kënaqësinë që klientat tanë të trajtohen si te ftuar. Në fund të ditës ajo që bëjme mirë, është se njerëzve tanë u ofrojmë kënaqësi, shërbim dhe cilësi. Përvoja me klient të ndryshëm është fokusi i vetëm që na shtyn drejt perfektes. Bujtina Mera të ofron ndjesinë që ju bën të ndiheni sikur nuk jeni i sigurt nëse keni dalë ose keni ardhur në shtëpi. Ne gjithmonë krijojmë gjëra të reja edhe pse është vështirë të jemi kreativ kur hap një restorant. Për ne, kreativiteti në hapjen e një restoranti të ri është duke filluar me një menu të re.

Adresa: Rruga e Petreles, Tiranë, Albania

f   Insta                                                                 Rezervo

 

Orari:

08:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Bar Restorant Piceri, Kripe & Piper Astir

Rruga "Loni Ligori" Astir, Tiranë, Albania
067 591 9463

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Restorant, Piceri

Është puna jonë ajo që çdo ditë na jep kënaqesinë që klientat tanë të trajtohen si të ftuar.
Në fund të ditës ajo që bëjmë mirë, është se njerëzve tanë u ofrojmë kënaqësi, shërbim dhe cilësi .
Përvoja me klient të ndryshëm është fokusi i vetëm që na shtyn drejt perfektes.
Kripë & Piper Astir të ofron ndjesinë që ju bën të ndiheni sikur nuk jeni i sigurt nëse keni dalë ose keni ardhur në shtëpi.
Ne gjithmonë krijojmë gjëra të reja edhe pse është vështirë të jesh kreativ kur hap një restorant.
Për ne, kreativiteti në hapjen e një restoranti të ri eshte duke filluar me një menu të re.

Adresa: Rruga “Loni Ligori” Astir, Tiranë, Albania

f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

08:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Bar Restorant Lura

Rruga liria, Kamëz, Tiranë, Albania
0682068206 / 0686284004

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Restorant

Tek Bar Restorant Lura, ceremonia e dasmës është një event i vecante në jetën e gjithkujt. Për këtë ne i kemi kushtuar një vëmendje të veçantë ambjentit të salles të dasmes, ngjyrave të përdorura si dhe dekorimit të tyre në formen më perfekte. Na e besoni këtë ditë dhe ne ju premtojmë se do ta bëjmë atë vërtet speciale !!!
Servojmë ushqime tradicionale shqipëtare të pregatitura nga produkte të freskëta dhe të cilësisë së lartë. Menyja jonë përmban një shumllojshmëri si dhe nga kuzhina iternacionale.
Një rëndesi e vecantë i përkushtohet përgatitjes dhe zbukurimit të pjatave kështu që jo vetëm dekorimi i restorantit por edhe ushqimi jonë paraqet një vepër artistike në vete.
Tashmë Bar Restorant Lura është pikerisht vendi ku eventet e gezimeve tuaja familjare do mbeten gjate ne memorjen tuaj. Tek ne çdo gjë flet për një mikpritje dhe shërbim të ngrohtë, duke justifikuar punën e një stafi vërtet miqësor. Bar Restorant Lura është vendi i realizimit të të gjitha llojeve të eventeve.

Adresa: Rruga liria, Kamëz, Tiranë, Albania

Web   f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Zgara Al Pazar

Rruga Shemsi Haka, Tiranë, Albania
0696840548

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Tradicionale

Zgara Alpazar hapur më 26.10.2017
Vendodhja brenda Pazarit të Ri në Tiranë. Është një ambient shumë i mirë për të shijuar një drekë ose një darkë me gatime tradicionale shqiptare me llojet e ndryshme të mishit, qofte, sallata dhe gjithë recetat tradicionale të krijuara nga Zgara Alpazar me mjeshtrin e tyre të kuzhinës ku ambjenti fantastik përballë Pazarit të Ri që njihet si qendra e dytë e Tiranës të jep kenaqësi përveçse të shijes së gatimit mund të shijosh dhe pijet si: verë, birrë, raki etj. Zgara Alpazar njihet për cilsinë e gatimeve dhe pijeve, çdo klient dhe vizitor që e provon do ngelet pa dyshim i kënaqur.

Adresa: Rruga Shemsi Haka, Tiranë, Albania

f Insta                                                                        Rezervo

Orari:

08:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Restorant Natyr Albania

RRUGA Mine Peza 162, Tiranë, Albania
+355684058661, +355682009976

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Tradicionale

Natyr AL (natyr Albania) është hapur në qershor 2017 dhe është konceptuar me idenë e të ofruarit një shërbim unik natyral, ku mbi te gjitha qëndron ideja e të ushqyerit në mënyrë të sigurt dhe të shëndetshme.

Produktet tona shqiptare sigurojnë një shumëllojshmëri gatimesh tradicionale, të gatuara me kujdes dhe në mënyrë të kontrolluar. Ato janë 100% natyrale dhe organike. Ne ofrojmë varietete të sallatës, supës, gatimeve në zgarë, rizotos, pites, si dhe të lëngjeve të shtrydhura e të përziera.

Adresa: RRUGA Mine Peza 162, Tiranë, Albania

f                                                                                  Rezervo

Orari:

7:00 - 22:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Albert’s Restaurant

Tirane, Albania
0672060044

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Tradicionale

Ndodhur vetem 20 minuta larg qëndrës së Tiranës,në një fshat rrethuar nga një pamje e mrekullueshme e natyrës përreth,plot me ajër të pastër e të freskët larg zhurmave mbytëse të qytetit,ne ofrojmë një ambjent familjar për të kaluar momente të paharruara me miqtë e familjarët tuaj.
Kuzhina e produktet tona janë lokale,bio,të kultivuara vetë dhe marrë nga fermerë të zonës.
Specialitetet tona janë kryesisht mishi i kecit,qingjit,pulës e viçit gatuar në furrë e zgarë,shoqëruar me pilaf,patate,përshesh e jufka.Për aperitivë ofrojmë speca me gjizë,ullinj të marinuar, marrë nga ullishtja jonë,turshi të ndryshme të shtëpisë,bukë misri me shëllirë,byrek me lakra të egra,me qumësht etj..!!
Dhe e fundit por jo nga rëndësia vera e shtëpisë marrë nga vreshtat dhe e shërbyer me cilësi të lartë tek ju..!!!

Adresa: Tirana, Albania

f   Insta                                                                        Rezervo

Informacion shtesë:

Kategoria:

Restorant Treni

Stacioni Trenit, Bulevardi i Ri
069 69 21 552

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Tradicionale

Restorant “TRENI”
Nje nga restorantet me te mire ne Tirane.

Nje restorant te cilin nuk mund ta zevendesoj dot me asnje vend tjeter!
Sherbim cilesor, ushqim teper i shijshem, dhe nje staf i mrekullueshem.
Restorant “TRENI” ofron specialitetet me te mira te kuzhines tradicionale , cilesia me e larte e gatimit.

Gatimet e krijuara me kujdes dhe dashuri nga guzhina jone ekselente shoqorohen me pijet me te mira.

Per kete Restorant “TRENI” ka menduar duke krijuar Barin mbushur plot me pije te ndryshme, akullore, milkshake etj…

Adresa: Stacioni Trenit, Bulevardi i Ri

Web   f   Insta                                                                        Rezervo

Informacion shtesë:

Kategoria:

Floga SH.P.K

Rr. Elbasanit / Rr Pjetër Budi Nr6, Tirana 1001, Albania
068 20 63 755

Përshkrimi:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Tradicionale

Restorant Floga, i pozicionuar ne qender te Tiranes, Floga sherben qe prej vitit 2003, ku ofron specialitetet me te mira te kuzhines tradicionale shqiptare te gershetuar me ate mesdhetare.Te ndodhur kudo ku kerkohet cilesia me e larte e gatimit dhe konforti maksimal.
Kualiteti dhe kreativiteti jane elementet themelore te filozofise Floga. Me teper se një dekade, ne kemi krijuar një marrëdhënie tepër të ngushtë me klientët dhe partneritet të shkëlqyer me biznese të ndryshme.
Specialitet e “Restorant Floga: përfshijnë: Sallatat, Pastat, Rizotot, Perimet dhe Mishi ne zgare ose kombinimet e ndryshme. Një nga specialitetet tona janë gatimet me hithra te freskëta.
Mikpritja e veçantë dhe ndjenja e pakrahasueshme e kënaqësisë kanë bërë që klientët tanë ta konsiderojnë :”Restorant Floga” si një shtëpi jashtë shtëpisë.

Adresa: Rr. Elbasanit / Rr Pjetër Budi, Nr6, Tirana 1001, Albania

Web   f   Insta                                                                        Rezervo

Orari:

12:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Kategoria: